čtvrtek 28. února 2013

Poslední únorový

...zápis

Tento týden budu mít v paměti hlavně jako kuličkový. Běžně tohle na snídani nejím, ale když už to bylo v akci, tak jsem nemohla odolat. Špatně odolávám i večer, kdy křupinkuju ze sedmikráskové mističky. Někdy i třikrát. Mňam. Naštěstí to m. pojistila ještě jednou krabicí... 

Po téhle knížce jsem sáhla do knihovny, asi následek nedělního sledování Maharalu. Knížka je to zajímavá, píše se v ní o historii města. Ne že bych byla ten tip turisty, který náruživě čte všechny informační cedulky a cedule. Ale tahle knížka mně mile překvapila, napsána je humorným a velice čtivým jazykem. Zrovna se dovídám o Karlu tedy spíše Václavu IV. 


Projekt "miničvereček" jsem musela přepracovat. No teda spíše začít pěkně - nepěkně od začátku. Ale dobře mi tak. Kdybych neexperimentovala a držela se daného scénáře, nemuselo by to být křivý až hrůza. Ale pozitivem celé akce je, že jsem vymyslela nový vzorek, který se mi líbí mnohem víc než ten předešlý.


U háčkování, u čtení ale i u ledabylé práce na PC samozřejmě nesmí chybět má kávová sympfónie. Celý vesmír se zobrazuje v té béžovobílé mlhovině. Nejlepší jsou ty první horké doušky. Mlask!Ke kávě by se samozřejmě hodilo něco mňamózního. O existenci  "foukaného cukroví bez foukání" vím už dlouho a taktéž dlouho jsem se připravovala na jeho pečení. Tak konečně došlo k realizaci.

Trochu mně zarazilo, že v těstíčku není ani ždibec cukru. Radši jsem to riskla jen s poloviční dávkou. Ale dopadlo to dobře. Sladkost se doplní obalováním v cukru. Možná příště ždibíček přidám i do těstíčka. Origoš recept je k nahlédnutí TADY.

Květena na okenních parapetech zřejmě tuší, že je za dveřmi jaro a pučí o 106. Poupátka i listy fialek jsou kouzelně chlupaté. 

A z dnešní prochajdy na Montebů. Po dlouhé době bez čepice a bez rukavic. Jů! V jarním plánu je zaznamenáno, že musíme prozkoumat ten břízový remízek v kopci a taky na prochajdu mezi poly už se moooc těším.Ať žije BŘEZEN!Als Dank

...ist dieser Beitrag nur für Dich, Naty.
▪♥▪

Du weißt, wie ich das mit Award habe. Trotzdem hast Du mir einen geschenkt. Du hast mir Freude gemacht und ich will Dir damit bedanken, dass ich Deine Fragen beantworte.


1. Bist Du ein Morgenmensch oder ein Morgenmuffel? 
Eindeutig Morgenmensch. Jeden Morgen muss ich früh wegen die Arbeit aufstehen, so habe ich keine Energie am Abend mehr. Ich liebe Sonnenaufgang und auch die Morgenstille und die Augenblicke mit Morgenkaffee... Am Abend ist das schwer zu erleben.

2. Welches war Dein Lieblingsmärchen, als Du ein Kind warst?
Ich bin nicht sicher. Am liebsten habe ich Bücher gelesen und die beste Geschichten waren die mit Abenteuer. Das hat mir bis jetzt geblieben.
3. Deine Lieblingszahl?
Sieben und vierzehn. Es hat viel zu tun mit meinem Mann. :o)  
4. Deine liebste Sättigungsbeilage?
Gemüsesalat oder der Salat mit Kürbis, Paprika und Zwiebel, Du weißt welcher. Ich mag noch Gurken oder schwarzen Oliven.
 
5. Warst Du als Kind ein "typisches" Mädchen?
Nein, das war ich nicht. Ich wollte ein Jungen sein. Ich hatte das Klettern auf die Bäume sehr gern und auch die anderen Aktivitäten für Jungen, aber mein Papa hat das nicht gern gesehen. Einerseits hatte er Angst um mich und andererseits bin ich doch Mädchen! 
6. Rock oder Hose?
Hose. In Rock fühle ich mich nicht gut. Hoffentlich ändere ich das bald und werde die Röcke auch gern tragen.
7. Deine liebste Eissorte?
Zitroneneis. Aber ich kann auch ohne Eis leben. Mit Schokolade ist das schlimmer, die brauche ich zum Leben. 
8. Hörst Du Musik, wenn Du am PC sitzt?
Ja, im Wohnzimmer spielt Radio. Aber ab und zu brauche ich auch Stille für meine Arbeit am PC. 
9. Schal oder Rundschal?
Schal und hauptsächlich im Herbst und im Winter. Ohne Schal gehe ich nicht raus - schön der Hals in Wärme halten...
10. Gibt es eine Obstsorte, die Du nicht magst?
Nee. 
11. Deine Lieblingsblume?
Lavendel und Rose. Ich freue mich schon auf Sommer auf meine Blumen im Garten. 

pondělí 18. února 2013

S pondělkem v zádech

Jen co povečeřím, provedu hygienu a natáhnu kárkované pyžo, usedám za stůl a pustím se do dalšího sešívání.
Samozřejmě si k tomu rozsvítím, ale musela jsem zvěčnit to "intimo" při světle ze svícínku. Je nádherný, jeho kupu nelituju. Kuchyní se nese jemňounká vůně kávy ze zrnek, které jsou kolem kalíšku se svíčkou a všechno okolo zalívá oranžovozlaté světlo. 
Dnes nemusím spěchat do postele, takže si uvařím nějaký dobrý čaj, třeba ten od A. 

◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦◦◦₪◦◦


Vyhrálo to "turecké jablko" se šlehaným medem od M. Dobrota na entou. Med mám už dlouho, teprve včera jsem ho otevřela. Můj předpoklad, že budu ze skleničky dolovat tuhou hmotu se nepotvrdil. Je jako krémový turecký med. Asi budu chodit i na košt.

Na kárované pyžo nedošlo, páč jsem se osypala. Že by ta hořká Geisha hned po ránu? :o)neděle 17. února 2013

B.A.BINEC No. 2

Sobota ve znamení dobrot a spolubytí.
Začalo to výborným obědem v kanadské restauraci a pokračovalo výpravou k našim za cílem zvednutí morálky. Vzala jsem si s sebou háčkování a filco-výbavu, nakonec se uplatnilo všechno. 

Naštěstí mamča kývla hned na první pokus, takže jsem ji nemusela ani dlouho přemlouvat. Margotková bábovka šla stranou a dokonce i všechny ostatní mňamky včetně kafi a pití. 

První na řadě byl mochomůrkový domeček.V mezičase přišla L., která se chopila kafe a s nožkama nahoře koukala, jak nám jde práce pěkně od ruky. Pak dorazila i K., která na filc zareagovala hnedle výběrem modrobílého meďuly a svým šitím zaměstnala všechny přísedící kromě dědy.Nakonec to nedalo ani L. a pustila se do houpacího koníka - pro změnu taky modrobílého. Nakonec se nám sešlo šest hotových kousků. Některé na zavěšení, jiné jako brožka a jeden hnědý jako talisman do kapsy. ▪♥▪
neděle 10. února 2013

Mezi mini a maxi

Tlačíc mňamózní banánový moučník s maxi čokostříkanci vzpomínám na uplynulé dva dny. 
Ten druhý vlastně ještě neskončil, žjo. Jémine, vždyť kdysi neděle končívala ve čtyři. To se mám! ♥ 
M. skolila choroba a tak poctivě stonal, mně se to snad díky "vojtěškové" kůře vyhne.

Ale jinak po velmi dlouhé době víkend přesně podle mého gusta.


jediné mínus
...už zbývá jen pár

téma č. 1. - láska na první pohled
♥♥♥
...dokonce jsem už přišla na kloub sháčkování
Maxi čtverečky byly na čas odloženy, ale už se mi po nich malinko stýská.


zeleno u nás
...jedna z mnoha, juch


 Mini-B.A.BINEC
...aneb polštářky do ložnice
...bojuju statečně, příští bude zas o něco lepší


Vnucená.
...naštěstí jsem se dala přemluvit, parádu dělá už přes týden
♥ A jdu ještě chvilku nedělkovat. ♥

neděle 3. února 2013

Banánový rychlomoučník

Tento recept jsem si opsala z rádiového vysílání. Hrnkové recepty mám moc ráda, nerada vytahuju váhu a vážím. Doma jsme dělaváli podobnou buchtu do bábovkové formy. Tuto variantu s kokosem a čokoládou nahoře přidávám do své kuchařky.

Ingredience:
2 vejce
1 hrnek cukru
1,5 hrnku mouku
0,5 hrnku mléka
0,5 hrnku oleje
0,5 kypřícího prášku
2 lžíce kokosu
2 rozmačkané banány
1 lžíce rumu

Zamíchat, šoupnout do trouby (180° zhruba 15-20 minut) a po vychladnutí pocákat čokoládovou polevou.


Nechte ši šmakovat!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...