sobota 29. září 2012

Za hranicemi

setkání...
včerejšího a dnešního...
míst...
vzpomínek...
"Popelka a Vánoce"
Neměla to lehké tehdy ani teď, přesto se dokáže usmát. Když na chvíli dokáže zapomenout, je fajně. Kašle na slova typu "trapná" a klidně si na záda navleče červený pytlík na přezůvky. Jsme jedna krev a dobře tak. ♥"Mámino"
"Naše" znamenalo skleníkokrálíkárnu, tátovy fazole, mamčiny růže a mého Bena. Opíkání v létě, uzený sýr v zimě. Smysl "našeho" jsme pochopili, až jsme o něj přišli."Bytí"
Zjišťuju, že místní novostavby mě zajímají čím dál tím méně. V tomto domku bych si uměla představit sebe a M. Rána u kuchyňského okna, s koláčem a čajem, s výhledem na celou Moravskou bránu. Žůžo! Tehdá mi ke štěstí stačil výhled na les. Ten určoval čas. Už nevypadá tak, jak vypadal. Už to není ono. Ale stejně na něj nezapomenu..."Zadem"
Tentokrát v pěti, tehdá ve dvou nebo ve třech. Čím to, že si ty podzimní procházky pamatuju lépe než ostatní do těchto končin?"Kámoška"
... bydlící hned za minikapličkou. Jejich "babský" dům se zvláštním nasládlým pachem, kde bylo rušněji než u nás. Vypadá pořád stejně, jen okna jsou vyměněná. Určitě i s Britou a Astou a bandou koček.
Tak zas někdy naviděnou, v myšlenkách stále...3 komentáře:

 1. Krása. :-)
  Také strašně ráda vzpomínám. :-) A stejně jako ty Jitu, tak i mě ty novostavby nijak zvláště neberou. Taková roubenka, to by byla krása! K tomu zahrada, na ní se prohánějí psi a ovečky, joj! To by bylo něco. Uvnitř se na kamnech rozvalují kočky! :-) V ohrádce pískají morčátka na pozdrav a mě stále v patách dohání můj králíček. :-) No jo, snění je krásné, jen ta realita je někdy moc šedivá. :-(
  Také bych se ráda ráno probouzela s výhledem do lesa - do krajiny, místo toho koukám na šedé domy. :-(
  Měj krásnou neděli a vzpomínej a sni stále. :-) A ať se ty sny plní. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě proto, že je realita šedá, máme snění. Teď mám pro změnu při snídani výhled na pole nebo na topoly. Ty už se barví do žluta, za chvíli listí opadne a bude výhled na Hostýnské vrchy.

   Vymazat
 2. Krásná minikaplička. A pěkné fotky.

  OdpovědětVymazat

* Díky za Vaše milé zastavení na mém blogu. *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...