čtvrtek 28. listopadu 2013

Už je to TU!

Na dnešní den jsem těšila už od pondělí. Ba ne, už od soboty. Ve městě se dnes totiž konaly adventní trhy a navíc se rozsvěcoval stromeček. Výzdobu mají letos krásnou. Nejvíce se mi líbí v ulici, kterou procházím každé ráno. Na každé lampě visí bílá ozdoba s červenou baněčkou, která se hoube ve větru. Zítra to konečně uvidím rozsvícené a už se moc těším.

Ale zpátky ke dnešku. Sešli jsme se u brány, a protože bylo docela zima, nikdo nenamítal, abychom zašli do naší oblíbené kavárničky na čaj. Jen taťka dal přednost postávání u stánku s klobáskami a nakládanými rajčaty. 

Čaj jsme si nakonec nedali. Chtělo to něco slavnostnějšího, když už se blíží ty Vánoce. Ty pro mně přestávají být bubákem, začínám se těšit na adventní zklidnění, vyrábění ozdůbek a dárků, zahalení do červené a bílé, svíčky, adventní čaj... Tak i dnes to bylo úžasné, dali jsme si horkou čokoládu. I Peťka byla s náma. Seděli jsme v proutěných křesílkách, povídali si a bylo fajn. ♥

Pak jsme se zabalili do šál a čepic a hurá mezi stánky. Už se sešeřilo, pouliční lampy nesvítily, protože každou chvilku měli rozsvítit stromeček. Některé stánky měly vlastní osvětlení, u jiných jsme mžourali, co vlastně na pultu nabízejí. :o) 

Před půl pátou lidí výrazně přibylo. Začalo se odpočítávat a pak... 
Rozsvítili stromeček, okolní světelnou výzdobu i řetězy na vrbách u kašny. 
Nádhera! ♥

 

Fotky tentokrát nejsou nic moc. Rozhodla jsem se, že foťák s sebou nosit nebudu. Vždycky se totiž při focení až moc soustředím na to, jak budou výsledné fotky vypadat a "atmosféra" daného místa mi tím pádem uniká. Takže nejnutnější foto mobilem a jinak zapamatovat v hlavě. Tam nejsou uloženy jen vizuální dojmy, ale často i čichové (jak voněl svařáček...) a hmatové (jak mě M. držel za ruku, jak mě studil nos...). A to je přece daleko lepčí než nějaká fotka. 

Stánků bylo na trzích mnoho, ale mě zaujal hlavně jeden, stál úplně na kraji a bylo v něm spoustu košů, košíků, podnosů... Vybrala jsem si tam "za babku" nádherný koš i s deklíkem na háčkovanou deku a polštářky. Zatím ještě své oficiální místo nemá, asi budu muset přestěhovat obyvák (k velké nelibosti M. a k velké radosti mamči, jak jsem "pomamila"). ♥


 


Advent už tedy oficiálně začal!
(alespoň pro mně)2 komentáře:

 1. Ahoj Jitu! :-)
  Tak jsem se zase konečně dostala i k tobě! Jak já chci noťas zpátky, abych tě mohla navštěvovat častěji!
  U vás už strom svítí? U nás se bude rozsvěcet zítra! :-)
  Ale jak koukám na fotku, tak bych řekla, že je to focené u nás! :-) A také máme modré ozdoby na stromku i na lampách. :-). A letos máme nové osvětlení v ulicích! :-)
  Jojo! Zítra to začíná! Jupí! Jen kdybych nemarodila s páteří, bylo by to ještě veselejší. :-)
  A koš jsi si pořídila překrásný!
  Jitu měj se krásně aahooooooooj! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Šári, moc děkuji za návštěvu a milé slovo. Uzdravuj se, ať je zas brzy fajn. ♥

   Vymazat

* Díky za Vaše milé zastavení na mém blogu. *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...