pondělí 26. listopadu 2012

Strakatý kabátek 


židlička,
která v létě oživila prázdné místo v kuchyni
oblečená do nového kabátkuInspirovala u Annette, u které jsem v "tutorials" našla i návody, jak se poprat s tím, aby se čtverec začal ohýbat dolů. Spočívá to v tom, že v obyčejném granny square přestanete v "místě M" dělat řetízková oka mezi třemi dlouhými sloupky a také v rozích nebude přidávat. Zkrátka děláte všude jen dlouhé sloupky. Určitě vyzkoušejte, je to jednoduché a udělá spoustu parády.


Mějte se úžasně!neděle 25. listopadu 2012

Hraju, hraješ, hrajeme

Podzimní plískanice a inverzní počasí si u nás doma zpříjemňujeme dobrou knihou, zábavným filmem, nebo hraním společenských her. Ty jsou výborným prostředkem pro příjemnou zábavu nejen pro nás ale i naše návštěvy. Už několikrát jsme si tahhle "zorganizovali" Silvestr a výhodou je, že na takový konec roku se vzpomíná ještě dlouho. Proto neustále rozšiřujeme naši sbírku, aby bylo z čeho vybírat.

Včera jsme si z nákupu dovezli...
Toto je v pořadí naše první karetní hra. Spíše hrajeme ty deskové, ale balíček se na nás culil ve slevovém regálu a pořizovací cena 39 Káčé. Berem na zkoušku a jsme zvědaví, co z toho vyleze. :o)

ještě občerstvení a jdeme na toV krabičce nacházíme návod a balíček 55 karet. Každá karta má z obou stran jedno písmeno. Také v levém horním roku jsou dvě písmenka. Ty nám připomínají, co na dané kartě je, abychom s ní neustále nemuseli točit. Také je zde pár kartiček jen s jedním písmenkem a prázdnou stranou - tu využijeme, když nám nějaké písmeno schází. Na stůl poskládáme nějaké slovo, které se skládá ze čtyř písmen. Zbylé karty zamícháme a rozdělíme mezi hráče. 

 


Úkolem prvního na tahu je zaměnit jakkékoli písmeno ve slově za jiné z ruky tak, aby vzniklo nové slovo. Vytahuju F. Domlouváme se, že slovo platí i bez diakritiky, i když v balíčkou jsou i samohlásky s čárkami. Takže: fóra.Z rozehrané partie: z dotvořeného slova lira jsme složili lípa, Lída, Lisa.Dokonce jsme se dostali tak daleko, že jsme vymýšleli anglická nebo německá slova. Srandy jsme si u toho užili dostatek. Mimo jiné vzniklo třeba i:Nejspíš je tato hra podobná scrablle. Ten jsem ještě nehrála, takže nemůžu srovnat, co je lepší. Každopádně nelitujeme, že jsme ji koupili. Je velice rychlá a nezabere mnoho času. Kačaba bude nadšená. Určitě by šla vyrobit i po domácku. Však víte, jak se to říká: Kdo si hraje, nezlobí.

Hrajete také společenské hry?
A jaká je vaše oblíbená?
Budu ráda za Vaše tipy. :o)


Tak se mějte fajn
a nezlobte!
sobota 24. listopadu 2012

Bez přezůvek

... aneb v království skřítků
Generální úklid schodiště za mně dneska vzala četa mým chodbových skřítků. Jsou to pěkní raraši, ale čas od času jsou taky k užitku. Otřít pověšené obrázky, vysát, pozutírat prach ze zábradlí a vytřít bylo pro ně hračkou. Ale "horní patro" schodiště jsem si musela uklidit sama, prý "... aby se ti nezkrátily žíly". 
 
"rekonstrukce" proběhla v létě
a stále se to neokoukaloMezipatro obývá Jahůdka. Je to spolehlivá skřítka, neustále svou lopatičkou kypří hlínu v květináčích a tak se zde mým květinám výborně daří. Od té doby, co jsem sem přenesla vánoční kaktusy, rostou jako houby po dešti. Bílý mi zrovna začal kvést. Kdesi jsem se dočetla, že jakmile začnou tyhle kaktusy kvést, nesmí se s nimi hýbat. Shodily by totiž hned květy. Chodím kolem něho téměř po špičkách.O dolní patro se starají hned dva skřítci. Karkulka (podle čepičky) a Štístko - ten má neuvěřitelné štěstí na všemožné pády, neustále má odřené kalhoty. Na dobré náladě mu to však neubírá a lumpačí o 106. Nenápadně mi schovává boty nebo čepice. Rád si také pochutnává na krému na boty, jeho spotřeba je u nás obrovská. :o)
Tak jsem si s Vámi trošku odpočinula a jdu zase háčkovat nebo mastit karty?! Ale o tom zas někdy příště.


A jak je to u Vás, uklízíte před Vánocemi a máte nějaké pomocníky?


Užijte si sobotní večer podle Vašich představ
středa 21. listopadu 2012

1 + 1 = 11


Záhadné číslo 11 v sobě skrývá:

  • 11 odpovědí na zadané otázky 
  • 11 zajímavostí o mé maličkosti
  • 11 nových otázek pro nominované
  • 11 nominovaných blogů

Ale úplně nejdřív bych chtěla poděkovat Báře,
která mi jedenáctku darovala.

Většinou tyto akce moc nevyhledávám. Vděčně a s radostí darované ocenění přijmu, ale "nevylepuji" si ho na blog. Nikomu nevnucuju, že je to tady dobrý. Vy sami se rozhodnete, jestli ke mně zavítáte a přečtete si mé příspěvky, nebo jen nakouknete a zase stránku zavřete.
Ale tato řetězovka se mi docela líbí. Trochu potrápit mozek a prozradit něco o sobě, to je fajn myšlenka. 

Takže, jdem na to! 

1. Nejoblíbenější předmět z dob povinné školní docházky?
Na základní škole jednoznačně matematika. Ne že bych byla matematický génius, ale dostali jsme mladého hezkého chlapa, do kterého se hned zamilovaly všechny holky včetně mně. Navíc byl čerstvě po škole, takže plný ideálů a hodiny s ním byly opravdu moc prima.

2. Osud, náhoda nebo něco úplně jiného?
Myslím že osud. Dokonce mám jistotu, že můj život něco nebo někdo řídí. Sice mně někdy zlobí... Ale to bude asi proto, že jsem tvrdohlavá jako beran a spoustu věcí si chci dělat po svém. (Asi jsem teď objevila Ameriku!)

3. Ovládáš hru na nějaký hudební nástroj?
Hrála jsem na flétnu a jednu chvíli jsem pokukovala po kytaře. Ale zjišťuju že na tuhle činnost nemám dostatek trpělivosti, takže teď jsem spíš chválící posluchač, protože můj muž velmi rád hraje na všechno možné, co má struny a klapky.


4. Chlebíček s majonézou nebo radši kremroli?
Spíš asi ten chlebíček. Zákusky jsem se naučila jíst, až jsem poznala svou drahou polovičku. Do té doby jsem pozřela maximálně linecké a s krémovým dortem se mi doma taky moc nezavděčili. Ale asi v osmi letech jsem díky zákuskům vyhrála "Miss potraviny". Jednou z disciplín bylo sníst dva zákusky. Co bylo pro ostatní maličkost, byl pro mě přetěžký úkol. Ale když jsem viděla tu růžovou šerpu, co bych si mohla odnést domů, tak jsem se přemohla a snědla je jako první. Maminka nevěřila svým očím. :o)

5. Máš nějakou fobii?
Ano, nevydržím v blízkosti pavouka. Venku mi zas až tak nevadí, ráda fotím jejich pavučiny, dokonce zvěčňuju křižáky, ale doma je nesnesu. Moje fobie zřejmě vznikla ze zážitku z dětství (jak jinak), kdy jsem byla v nemocnici. Bylo to poslední den, kdy už jsem oblečená čekala na mamču, až si mě pro mně přijde. Chtělo se mi strašně čurat, jenže na záchodě v JEDINÉ kabince bylo cosi velkého a chlupatého, co se mi vůbec nezamlouvalo. A tak jsem držela. :o) Celou cestu domů a že to bylo kus!

6. Kdo je první, komu voláš, když máš dobrou zprávu?
Mému muži a mámě.

7. Jsi konzervativní nebo volnomyšlenkářka?
Jsem konzervativní volnomyšlenkářka. ☼

8. Mateřská školka - dobrý nebo špatné vzpomínky?
Jen dobré. Do ní bych se na rozdíl od školy vrátila. Báječné paní učitelky, velikánská zahrada s domečkem a bazeném, hned vedle dopravní hřiště, pohádky z gramofonu před spaním, talíře a hrníčky s postavičkama z večerníčků, první kamarádi... Byl to ráj na Zemi.

9. Máš ráda své jméno?
Dříve se mi moc nelíbilo, připadalo mi moc tvrdé. Chtěla jsem být Kristýna, Šárka nebo Eliška. Ale časem mi přeci jen přirostlo k srdci, patří ke mně a už bych ho nedala. ♥

10. Sukně nebo kalhoty?
Jedině kalhoty. V sukni jsem byla jen párkrát za život - to když se ve mně probudila žena. :o) Ale teď se ženou cítím i v džínách, takže hlavně pohodlí...

11. Más svého strážného anděla?
Určitě! Vím o Tobě, nemysli si, že ne!◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦11 věcí o sobě: 

Devět z jedenácti věcí se o mně dočtete TADY.

desítka: Kromě pavouků se děsně bojím zvracení. Nevím, jak jsem k tomu přišla, ale když mi něco je, tak raději trpím, protože: "U zvracení bych umřela!" :o)

jedenáctka: Nejspokojenější jsem doma za pecí. Nemusí být ani dovolená, ani výlet, stačí volný víkend bez vaření a uklízení a jsem jako v nebi.◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦11 otázek pro další řetězovku:

1. Jak by vypadal Tvůj ideální volný den?
2. Jakou večerníčkovou postavičku máš nejraději?
3. Film nebo kniha a jaký nebo jaká?
4. Na co z dětství nejraději vzpomínáš?
5. Kam by ses chtěla podívat na dovolenou, kdyby sis mohla dovolit cokoliv?
6. Které roční období máš ráda?
7. Máš nějaký zážitek s Mikulášem?
8. Tvůj největší koníček? (jeden jediný - ten úplně nej)
9. Které jídlo nejíš?
10. Čím si chtěla být jako malá a proč?
11. Dostala jsi někdy dárek, který Tě úplně ohromil?◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦◦◦♥◦◦11 nominovaných blogů:

Snad jsem Vás těmi jedenáctkami nezahltila,
 tak se mějte na jedničku!
A díky za Vaše návštěvy.
úterý 20. listopadu 2012

Pod rouškou dýmu

(z našeho komínu)
... jsem se vypravila na zahradu

 ... abych ostříhala levanduli před zimou. Některé keříky ještě kvetou!!! Bylo mi líto vyhodit ostříhané větévky, tak jsem je omyla a vzala domů. Jak oschnou, přeberu je a nasuším. Do voňavých pytlíčků se budou hodit. Proč je plnit jen květy, když lístečky jsou taky aromatické.Zahrada je už nachystána na zimní odpočiněk. Stromy bez listů, porytá hlína... Ještě že jsem s sebou měla Benjiho. Okamžitě ho bylo všude plno. Střídavě běhal doleva, doprava, nahoru a dolů a štěkal na všechny a na všechno. 

Ale zas tak smutno tu ještě není, že?
 ☼☼☼


 
Ničím nerušený večer,
nejlépe ve společnosti horkého čaje
a světla ze svíčky 

pondělí 19. listopadu 2012

Bacila bacila zázvorem

Inspirovala jsem se u Lenky
(děkují)
... a připravila si skleničky se zázvorovým medemZatím jen dvě miniskleničky na vyzkoušení. Krom toho, med dochází, když tak budu muset dokoupit. 

Akorát nevím, Leni - zamíchat, nezamíchat? A použití? Předpokládám do čaje nebo po lžičkách při nachlazení. neděle 18. listopadu 2012

Domkem nedomkem (5)

Právě… jsem doháčkovala svou první minidečku pod květináč. A dokonce v téměř rekordním čase! Předlohou mi byla ta od Blanky (díky, Blani), ale sem tam jsem si "zašmodrchala" i podle svého gusta.Venku… už je tma. Ještě stejně musím vyběhnout, Elias potřebuje nový pelíšek a taky kousek jabka.
V domku… pokračuje velký úklid, který započal už začátkem měsíce. Neříkala bych tomu přímo vánoční, spíše je fajn alespoň jednou za rok utřít prach i tam, kde to hadr nevidělo hooodně dlouho. Domkem se šíří nejen vůně vyprané záclony z verandy, ale i chlebíku. Dneska jsem zkoušela tento:

Kmínový chleba
350 ml mléka
1 lžíce octa
1-2 lžíce oleje
500 g mouky
1 lžička kmínu
2 lžičky soli
1/4 kvasnic
troška cukru

se sýrem a vajíčkem natvrdo
coby večeřeNa balkoně... mi stále roste máta. Musím nasušit a přidat do skleničky s čajem.
Na zahradě… je všechno uklizeno, před mrazy už dáme jen folii na bylinky a levanduli.
Benji… už zase připomíná svým vzezřením spíše lva než psisko. Momentálně hledáme modrý míček. Ano, určitě je ve sklepě. Vždy když se otevře poklop, aby se mohlo jít ke kotli a zatopit, je otázkou času, než se nad dírou objeví Benji s míčkem v tlamě. Pak ho pustí dolů. "Paničko, přines!" Asi zkouší gravitaci nebo já nevím... :o)
Pracuji… Pro dnešek už stačilo, musím si něco nechat i na zítřek.
Tvořím… - no jasně že jo. Jinak by to ani nešlo. ♥
Právě čtu… jeden z návodů na háčkování. Pro změnu...
Plánuji… teď zrovna nevím, musím se podívat na svůj megadlouhý seznam.
Top obrázek…

Vykvetla mi!
A to jsem si myslela, že je po ní...
 

A zítra pondělí!
Tak ať to odsejpá...
Aby tu byl zase další víkend!
 ◦◦♥◦◦


 

♥ K zachumlání ♥

Šátek hotov!
☼☼☼Spíše je to takový pléd. Na letní večery na balkoně přímo ideální. Na nošení kolem krku je totiž docela těžký. Vzala jsem si malý háček, takže je šátek hutný. Taktéž spotřeba klubíček byla tím pádem větší, než bylo původně v plánu. Oranžová došla zrovna v nejnevhodnější okamžik, a tak jsem nastavila hnědou. Podle mně je to šátku prospěchu, dostal parádní šmrnc.
Příště už budu chytřejší, ale i tak jsem spokojená.


Pohodový zbytek neděle


neděle 11. listopadu 2012

Z pozdního odpoledne

... stráveného venku
◦◦♥◦◦Pohodový start do dalšího týdne,sobota 10. listopadu 2012

Cik cak žůžo sobotou


Sobotní ráno s kouzelnou oblohou
+
 jablečný koláč k snídani 
= idyla.


Pak plány co s volným dnem. Turistika, výlet nebo snad zůstat za pecí?
Nakonec vyhrála ikea. Nejsme žádní vyznavači toulání se po obchodňácích, ale doma by se šikla vyšší pánev na vaření a taky nové ručníky...Samo že jsme neodjížděli jen s potřebnými věcmi. Do žluté tašky přibyl deštník, lampa pro Leni, svíčka a super odkládací stolík do čtecího a háčkovacího koutku. Konečně si budu mít kam postavit kafi. V plánu byl jiný, ale ten mi přišel zbytečně drahý. Tento za pár kaček projde zřejmě nějakou barevnou úpravou, ale asi až na jaře. Uvidíme...Největší radost mi však udělala megalucerna, kterou už vyhlížím dlouho, ale která ne a ne být na skladě. Natěšená jsem se přiřítila k regálu a jedinou lucernou byla ta neprodejná se štítkem "vystavený vzorek". Už jsem se smířila s faktem, že zase odjedu s prázdnou, ale pak mi to nedalo a zeptala jsem se slečny v žlutém. 
Prý u pokladen. To by mě určitě napadlo... Navíc v místě, kde bych si ji stejně ani nevšimla. Nakonec jsme po obídku v restauraci podnikli druhé kolo do skladu a koupili jí malou kámošku.Na zpáteční cestě jsme se zastavili ve městě a šli se projít do parku. Slůňo maličko hřálo, ale foukal docela silný vítr, za chvíli jsme měli červené nosy a uši. Ale prochajda byla parádní. Spousta stromů už je bez listí, ale ty, co listí ještě mají, jsou pastvou pro oči.páv maskující se v maceškáchgingo, kam se podívášobjevování různých typů mostkůhnědozelená zákoutína zemi spousta napadaného listí
Své boty jsem díky filmu "Bota jménem Melichar", u kterého jsme se včera večer výborně bavili, pojmenovala Sultán a Tyrl. Brouzdání listím si užívaly a já s nima. 
 ☼☼☼a prima zakončení ve společnosti horké čokolády...
 ...mátové
...a s ledovými kaštany
Prima večer a mějte se báječně!Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...