pondělí 27. srpna 2012

Nedělní procházka

... na Kraví kopec byla ve znamení našedlé oblohy, mdlého slunce a prázdných sklizených polí. 

Připadala jsem si jako na konci října a jsem si jistá, že podobný den v říjnu ještě zažiju. Skoro žádné světlo. Okolní ticho. Tíživý smutek. 
Ta holá pole na mně působí depresivně. Jen kukuřice ještě stojí. Suchá, místy zežloutlá, pokorně čekající.Ještě že je srpen. Před námi bude ještě spousta prosluněných dní. Musím si nachytat zásoby žluté energie. Budou mi stačit skleničky od jogurtu?

Náš kostel fotím velice ráda. S hnědým polem v popředí se mi líbí ještě víc. A co teprve s šípkovým keřem - je tam, není tam? ...Úžasná mračna šplíchnutá ocelovou barvou. Raději mám sice blankytnou oblohu, ale tato má taky něco do sebe. 
Takhle nějak si totiž představuju konec světa. Zloba Boha v podobě ukrutné bouře s blesky, hromy a vichřicí a potom... Potom už nic.Z mraků nad Kravím kopcem žádná bouřka nepřišla. Zdržely se poměrně dlouho. Odtáhly až dnes odpoledne a ustoupily azuru, který já tak ráda. ☼
5 komentářů:

 1. Aaaaaach!!!!!! To je krásy! Já Jituš podzim miluji! Na mě v této době žádné deprese nepadají. :-) Naopak, spousta krásných barev, vůně ve vzduchu, ještě není zima a přeci už není vedro. Podzim je krásný čas. :-)
  Ty kravičky jsou naprosto skvostně vyfocené. Nádherně ti pózovaly. :-)
  A keř se šípky, no Jituš, tak ten nemá ani maličkou chybu!!!! I když u tebe nemá chybu žádná fotka. :-)
  Krásný poklidný večer přeji. :-)

  P.S.: Určitě ti budou sklenice od jogurtu stačit. ;-) Sluníčka se do nich vejde mooooooc!!!! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám barevný podzim také ráda a moc. Ale ten bez slunce a se šedou oblohou se mi moc nelíbí. :o)

   Vymazat
 2. Jiti, krásné fotky! A máš pravdu, vypadají opravdu úplně podzimně...ono je to i tím, jak bylo dost teplo a to sluníčko vše dost spálilo, takže je vše takové urychlené...Já se těším na barevný podzim toho babího léta, v těch plískanicích pak mám moc ráda se ponořit do horké vany s knížkou a zůstat tam dlooouho (což nevím, jak se mi letos bude dařit s Fífou:-)), nebo zalehnout do měkoučké deky s knihou/časopisem (opět nevím, jak to půjde dohromady s Fíkem:-)) a letos se děsím toho, že v ošklivém počasí budeme zůstávat doma, protože to pak s klukama nebude k vydržení...

  OdpovědětVymazat
 3. Tolle Bilder, Jitu! Besonders die Kühe und Hagebutten - herrlich!! Danke für's Zeigen :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Ty šípky jsou nádherné.. Pohled do azurového nebe mě uklidňuje, pohled do dramatického nebe s obřími mraky vzrušuje... Jeden by nevěřil, kolik odstínu šedé a modré umí světlo vytvořit..
  U vás je krásně...

  OdpovědětVymazat

* Díky za Vaše milé zastavení na mém blogu. *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...