čtvrtek 28. června 2012

Do rukou

... se mi dnes dostal nádherný text. Začetla jsem se. Je plný moudra. Díky za něj. Zanechal stopy. ♥Neprosím o zázrak, Pane, ale o sílu pro všední den.

Nauč mne umění malých kroků.
Učiň mě hledajícím a nalézajícím, učiň mě sebejistým v pravý čas.
Obdař mne jemnocitem, abych dokázal odlišit prvořadé od druhořadého.
Prosím o sílu pro kázeň a mír, abych jen tak neproklouzl životem, ale běh dne si rozumně rozdělil, abych si všímal záblesků světla a výšin a abych si alespoň tu a tam našel čas na prožitek umění.
Dej mi poznat, že blouznění, ať o minulosti nebo budoucnosti, nepomáhá dál.
Pomoz mi, abych to nejbližší činil co nejlépe a nynější chvíli poznal jako nejdůležitější.
Ochraň mne před naivní vírou, že v životě musí jít všechno hladce. Daruj mi střízlivé poznání, že těžkosti, porážky, neúspěchy a zklamání jsou přirozenou součástí života, že díky nim rosteme a dozráváme.
Připomínej mi, že rozum se často staví proti srdci.
Pošli mi v pravou chvíli někoho, kdo má odvahu říci mi pravdu s láskou.
Chléb každodenní dej mi pro tělo i duši, projev Tvé lásky, přátelskou ozvěnu a aspoň tu a tam náznak, že mě někdo potřebuje.
Vím, že mnohé problémy se řeší tím, že neděláme nic. Dej mi, abych dokázal čekat.
Ať vždycky nechám Tebe i ostatní domluvit. To nejdůležitější si člověk neříká sám, to nejdůležitější mu bývá řečeno.
Ty víš, jak velmi potřebujeme přátelství. Dej, abych dorostl této nejkrásnější, nejtěžší, nejriskantnější a nejněžnější záležitosti života.
Dej mi poznat pravou chvíli a pravé místo, kde mohu zanechat balíček dobra - se slovy či beze slov.
Ochraňuj mne před strachem, že bych mohl promarnit svůj život.
Nedávej mi, co si přeji, ale co potřebuji.
Nauč mne umění malých kroků.
Antoine de Saint-Exupéry: Modlitbastředa 27. června 2012

Hurá na balkon

Odpoledne strávené zútulňováním balkonu. Sic malá plocha, ale lebedění zde - to teda můžu. Přenesla jsem si sem ze skleníku pár minikvětinek, které mi vyrostly ze semínek. Mně, které většinou nic nevyleze! Takže jsem happy. ♥ Taky jsem v kůlně našla parádní květináčky, do kterých přišly netřesky. A na vše mi dohlíží skřítek Balkoňáček. Ze slunečních paprsků se dokáže radovat stejně jako já. No podívejte! 
Jen ty mšice na mých měsíčních jahůdkách mi pijou krev. Však já s vámi zatočím, potvory jedny! Být váma, radši to vzdám sama a odtáhnu...  Ü

úterý 26. června 2012

Fascinace

... maličkostmi aneb alespoň trocha SVĚTLA v tom dnešním jinak smutném dni.


"Úsměv je odpočinkem unavenému, nadějí malomyslnému, slunečním světlem smutnému a nejlepším přirozeným prostředkem proti trápení."
neznámý autor


... smůla v háčkování zas na chvíli poražena - ozdoby na úchytky skříňky"Bůh neobdarovává lidi sny, aniž by jim nedal sílu je uskutečnit."
 neznámý autor


Někdy si říkám, jestli mě spíš nenávidíš, než miluješ...
Snad víš, co děláš... 
Nezbývá než doufat, že budu mít dostatek sil...

neděle 24. června 2012

Víkend jako když vyšije

Tak jsem se cítila minulé dva dny. Byly plné zážitků. Tak třeba:

honba za neznámým hmyzem...obdivování se rozkvetlého květu netřesku...vzpomínání na dětství - páni montéři objevili doma vyrobený stroj na cukrovou vatu; výsledek byl bombastický, hlavně s použitím třtinového cukru - MŇAM! ♥sledování dráh letadel a snění o dálavách...čistá radost z rozkvetlých keříků levandule...sledování západu slunce ve svatojánský podvečer...čarování nenáročného obědu v podobě párků obalených v sýru a slanině...experimentování s foťákem...a vaření mátového sirupu podle Alis - je MŇAMÓZNÍ! Tímto mrkám významně na Alis kuchtičku a posílám díky.Víkend plný barev a tak to má být. ♥♥♥
Mějte se prímově ten další pracovní týden,
Po několika

... dnech neaktivity se hlásím znovu z domku pod vrtulí. Má maličkost se totiž účastnila Expedice Jeseníky. Naše třicetinohá a dvoukolá výprava podnikla mimo jíné i výšlap na Dlouhé stráně, z čehož se vzpamatovávám ještě dnes. 

Lanovkou jsme se nechali z Kout nad Desnou vyvést na Medvědí horu. Lanovkou jsem jela poprvé, ne že bych měla strach z výšek, ale moc příjemně mi ze začátku nebylo, když jsem viděla tu hloubku pode mnou. Ale pak už to šlo a mohla jsem si užívat šumění vzduchu kolem uší a okolní ticho. 
Z lanovky vzhůru na kopec Mravenečník. Mravenci jsou tu opravdu obrovští. Naším cílem byla horní nádrž a pak dolní nádrž. A z dolní nádrže pěkně zpátky do Kout na vlak. Trasa to nebyla zrovna nejkratší, něco málo přes patnáct kilometrů. Když vezmeme v úvahu, že celá vede po asfaltu, že rovinek je tam pramálo, a že se výpravy účastní i vozíčkář... No zkrátka a dobře: MÁKLI jsme si! Kapacitu plic mám mizernou, jak jsem zjistila v jednom kopci. Ještě že jsem se mohla opřít o vozík, jinak bych spadla přímo na hubu lapajíc po troše kyslíku.
Vrcholu jsme dosáhli ještě docela svěží, mé tričko by se dalo ždímat. Momentálně je horní nádrž vypuštěná. Na protějším hřebeni na nás mával Praděd.A pak už se šlo jen z kopce. Kolena začala brzy protestovat, ale to ještě netušila, co je čeká. Až do místa kolečka jsme se dopotáceli a ještě MNOHEM MNOHEM dál.Největší odměnou bylo sedadlo v motoráčku v Koutech, kam jsme došli po pěti hodinách nádherné, slunečné a parné vycházky. No jo no, když si někdo koupí málo podrobnou mapu... ☼☼☼

Ale i tak to bylo fajn, hlavně nezapomenu na ty okamžiky, kdy někteří členi expedice zkoušeli jít část trasy naboso, pak když druzí zahučeli do vody i v oblečení, když třetí uskakovali před slepýšem s křikem: "Bacha zmije!", a když čtvrtí z čirého zoufalství začali zpívat šlágry naší lidové tvorby.neděle 17. června 2012

Po dvou týdnech

... deště si užíváme slunce a teplého skoroléta. Teploty jsou opravdu vysoké, a tak není divu, že se místo nějaké činnosti spíše věnujeme polehávání ve stínku a poklinbávání. Čert to umí dokonale. 

Já jsem si roztáhla deku nedaleko skalky, poslouchala jsem Barbru Streisand, sledovala letecké kousky vlaštovek a pak přesunula svou pozornost na květiny na skalce. Nádhera! Ještě že mám oči a můžu se dívat.Zítra má být ještě tepleji, takže Vám přeji z domku pod vrtulí pohodový start do teplého pracovního týdne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...