sobota 25. února 2017

Infiltrace


Téma soutěže:

Tak si představte, že se dva fantasy světy na chvíli prolnou. Že se prostě z ničeho nic zableskne a postavy z jednoho universa mohou do jiného. Vyberte si buď jednu postavu z Harryho Pottera nebo z Pána prstenů, infiltrujte ji do druhého světa a napiště mi, co daná postava tam či onde prožila. Postava alespoň částečně prožije kus děje, který známe z knih HP nebo PP. Tento děj může výrazně změnit, zakončit jinak, ale část reálií se musí shodovat.

 
Postava, kterou jsem si vybrala je Frodo Pytlík. Zasadila jsem ho hned do prvního dílu HP - Kámen mudrců.
Frodo je vzdálený bratranec Rona (proto je paní Weaslyová tak malá). S Ronem jsou dobří přátelé, sedí spolu v Bradavickém expresu. Tudíž Ron nebude hledat volné místo ve vlaku a Harry bude sedět celou cestu do školy ve vlaku sám. Až později ho objeví Hermiona, která hledá Nevillova žabáka. Přisedne si k němu a tento okamžik se výrazně zapíše do jejich společného přátelství. To Hermiona bude Harryho zasvěcovat do kouzelnického světa, protože má všechno nastudované z knih.
Před rozřazováním se před Harrym objeví Malfoy a nabízí mu přátelství. Harry neví nic o „čisté krvi“ a jeho ruku přijme, protože je rád, že bude mít dalšího kamaráda. Nicméně i Frodo vstoupí do Harryho života. Jsou spolu ubytovaní v jednom pokoji (tedy Harry, Frodo, Ron, Seamus). Ale zatím spolu nekamarádí, Ron totiž není nadšený z přátelství Harryho a Draca a Harrymu se snaží vyhýbat, i když ho magicky přitahuje kvůli jeho minulosti.
Frodo je jeden z mála hobitů, kteří ten rok nastoupí do Bradavic. Právě v tomto roce škola otevře brány i hobitům. Malfoy zaměří svou pozornost na něj a začne se mu posmívat. Harry zase trpí v hodinách u Snapea a samozřejmě mu to není příjemné. Také nesouhlasí s Dracem ohledně Froda. Frodo je mu totiž hodně sympatický, líbí se mu jeho smysl pro humor a veselá mysl.
V onen večer na Všechny svaté nepotřebuje zachraňovat Hermiona, ale Frodo. Malfoy ho totiž zavře na záchodcích a Harry se o tom dozví. Společně s Hermionou a Ronem, který Froda hledá, zachrání malého hobita a od této chvíle spolu začnou všichni kamarádit. Malfoy se samozřejmě rozzuří a začne Harryho nesnášet. Naštěstí je to vzájemné. :o)
Informaci o Nicolasovi Flamelovi najde jako první Frodo. Je totiž velkým fandou čokoládových žabek a má jich ještě víc než Ron.  
Frodo má také stěžejní roli v záchraně Harryho v lese u mrtvého jednorožce. To on (ne kentaur) pomůže Harrymu před Voldemortem. Výborně totiž kouzlí s hůlkou, patří mezi nadané studenty a vykouzlí před Harrym ochranný štít, díky kterému Voldemort Harrymu nemůže nic udělat.
Merlinužel Frodův život skončí tragicky (jak je to u Rollingové zvykem). Při cestě do podzemí za kamenem mudrců skáče poklopem jako poslední a jelikož je Chloupek už naprosto vzhůru a svěží, chytne Froda za límec košile a slupne ho jako malinu. Harry, Ron i Hermiona jsou z toho v šoku. Kdo by nebyl, že? Naštěstí se Hermiona ukáže jako statečná žena a dostane oba kluky přes ovíjivku a dál už pokračuje děj, jak ho známe.
Jen Harrymu přibude další „hřebíček do rakve“ v podobě děsivého zážitku, když mu před očima zemře kamarád. Chudák kluk, já už bych skončila na psychiatrii.
  


Žádné komentáře:

Okomentovat

* Díky za Vaše milé zastavení na mém blogu. *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...